niedziela, 30 stycznia 2011

Zaproszenie na warsztaty

Zapraszamy na warsztaty plastyczne Quilling – kurs dla początkujących, które odbędą się w sobotę 19 marca 2011 r. w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Działdowie. Zachęcamy do udziału wszystkich chętnych – nauczycieli, starszą młodzież, seniorów, pasjonatów robótek ręcznych, wszystkich ceniących sobie oryginalne rękodzieło. Czas trwania zajęć 10 godz. (lekcyjnych), początek  o godz. 8.30. Zajęcia poprowadzi Abakus. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 10 lutego lub do wyczerpania wolnych miejsc. Zgłoszenia należy kierować do Ewy Kamińskiej z ODN w Działdowie: http://www.darsa.pl/edukacja/index.php?poz=2 Poniżej pracy wykonane techniką quilling.



13 komentarzy:

  1. Dziękuję :-) Mogę tylko dodać, że quilling to bardzo łatwa i tania technika - wystarczą tylko paseczki papieru o szerokości 3mm, igła, klej, małe perełki i ... trochę zwijania oraz naklejania. Pozdrawiam serdecznie. Abakus

    OdpowiedzUsuń
  2. no właśnie...niby prosta, ale mi cały czas wydaje sie dośc skomplikowana.....
    prace super!:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Zapewniam, że jest proste! Początkowo (gdy nie znałam tej techniki) też miałam wrażenie, że to bardzo misterna praca. Moim zdaniem quilling jest na tyle prosty, że nawet starsze dzieci mogą go wykonać. Na pierwszej kartce są małe różyczki wykonane także z paseczków 3 mm; wyglądają bardzo efektownie, a ich wykonanie nie jest trudne. W sprawie różyczek mogę pomóc :-) Proszę wówczas o kontakt e-mail na adres: blog@scrapgaleria.pl Pozdrawiam serdecznie! Abakus.

    OdpowiedzUsuń
  4. hmmm...ale to chyba trzeba mieć jakąś specjalną igłe, tak?

    OdpowiedzUsuń
  5. Jutro na blogu zamieszczę zdjęcie oryginalnych igieł do guillingu (mam 3 rodzaje). Jeżeli ktoś nie posiada igły to może nawinąć pasek papieru np. na wykałaczkę :-) i otrzyma to samo (niewielka tylko różnica w komforcie pracy). Nadal bronię tezy, że to tania, łatwa i efektowana technika :-)Posiadam angielskie książki instruktażowe, ale niestety :-( nie mogę umieścić zdjęć na blogu (prawa autorskie). PS. W sprawie ewentualnego zamówienia oryginalnej igły do quillingu (tania ok. 15 zł) można napisać do właścicielki Scrapgaelrii. Abakus

    OdpowiedzUsuń
  6. Bardzo ładne kompozycje quillingowe Abakus. I potwierdzam - technika jest prosta, łatwa i nie wymaga zbyt wielu dodatków. Na dowód - jeśli można - kilka quillingowych zdjęć w galerii: http://picasaweb.google.com/rebellandia

    OdpowiedzUsuń
  7. rebell - oglądnełam te dzieła i jestem w szoku-są genialne!!!!!....mnie to troche strach tak przyklejać te cieniutkie paseczki tak, zeby nie było widać kleju....kleić można każdym klejem?- magic sie nadaje?

    OdpowiedzUsuń
  8. Podzielam zachwyt Rachel, także obejrzałam album Rebelle2 - CUDOWNE, GENIALNE PRACE!!! Zapraszamy Rebelle2, aby na naszym blogu podzieliła się swoim talentem! Prosimy wówczas o kontakt e-mail.

    Rachel: używam klej prod. Pergamano, klei wszystko i na 100%, a do tego jest super wydajny, śladów też nie zostawia, bo jest przeznaczony do klejenia kalki, polecam. Abakus

    OdpowiedzUsuń
  9. Dziekuję :) Ja używam wikolu i też się nadaje - odrobina wprawy wystarczy. A do trzymania paseczków przy smarowaniu klejem przydaje się pęseta precyzyjna - taka ze ściętymi czubkami.
    Gdyby ktoś miał jakieś pytania, to proszę bardzo: rebell2@wp.pl
    Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  10. o, dziekuję baaaardzo za wszelkie informacje co do kleju...i wogóle:)...a o kleju pergamano nie słyszłam....dzis właśnie kupiłam sobie wikol, wiec bede coś tam próbowac:)

    OdpowiedzUsuń
  11. Rebelle2 dziękujemy za pomoc. Abakus

    OdpowiedzUsuń