poniedziałek, 18 marca 2013

Wielkanoc miętowa :)


Wielkanoc lada moment, a za oknami nadal zima! Wszyscy już chyba marzymy o wiosennym słońcu i wyższych temperaturach. Zanim pogoda zacznie nęcić do popołudniowych spacerów, nie pozostaje nic innego, jak tylko zaszyć się w zaciszu domowej pracowni i szukać wiosennych inspiracji w papierach, tkaninach, wstążkach ... :) Wspaniałej inspiracji dostarczyła nam także Oliwiaen, która przygotowała piękne kartki z okazji Wielkiej Nocy, zobaczcie :)


Zbliżają się Święta Wielkanocne - wiosenne, radosne, skąpane w pierwszych cieplejszych promieniach słońca. Ale wczesną wiosną kolory są jeszcze delikatne, nieśmiałe, pastelowe - i stąd właśnie wziął się mój pomysł na pastelowe kartki świąteczne. A że w tym roku Święta wypadają na pograniczu zimy i wiosny, postanowiłam skorzystać z papierów zimowych i stworzyć kartki w kolorach, jakie można zobaczyć za oknem: miętowej zieleni, brązu i delikatnej bieli.
W obu kartkach wykorzystałam te same elementy: bazę kartek tworzy arkusz Stripe-n-Scallop z kolekcji Tradition Fancy Pants oraz elementy papierowe i fragmenty miętowych i naturalnych beżowych papierów z zestawu Tilda Winter Memories. Tekturowego jajka spryskałam farbą akrylową Walnut z pomocą szczoteczki do zębów, a następnie pokryłam  warstwą Crackle Accents. W obu kartkach użyłam też elementów ażurowych, dodających delikatności: serwetki z wykrojnika oraz borderów z dziurkaczy Marthy Stewart: Doily Lace i Doily Lace Trim. Nie mogło zabraknąć kwiatów - pochodzą z zestawu Perle Bebe Song Bird Primy, na białym kwiatuszku zastąpiłam oryginalną perełkę perełką w kolorze miętowym. Znalazło się też miejsce dla naturalnego sznurka, który podkreśla rustykalny charakter kartek.

2 komentarze: