piątek, 14 grudnia 2012

Świąteczne kartki patchworkowe


Na wysyłanie kartek świątecznych jest już co prawda raczej późno, ale pięknych inspiracji w świątecznym klimacie nigdy dosyć :)) Dlatego serdecznie zapraszam do obejrzenia (i wykorzystania) pomysłu Oliwiien na kartki patchworkowe:


Dzisiaj propozycja dla wszystkich oszczędnych, ale i szukających oryginalnych rozwiązań kartkowych - kartki patchworkowe, lub mozaikowe, jak kto woli :-) Są bardzo proste do zrobienia, można użyć dowolnych kształtów geometrycznych, wyciętych ręcznie, dziurkaczem bądź wykrojnikiem i dowolnie je ułożyć. Moje kartki wykonałam na bazie trzech arkuszy z kolekcji Tradition firmy Fancy Pants. Ponieważ tło jest ozdobne, kartki nie potrzebują wielu dodatków, są więc idealne również dla początkujących. Można do nich wykorzystać nawet najmniejsze skrawki! Jest to świetna metoda na zużycie resztek, których przecież szkoda wyrzucić, i w rezultacie gromadzą się ich całe stosy :-)
W swoich kartkach wykorzystałam również stemple z zestawów Lost & Found Christmas oraz Christmas Scandinavian, a także dziurkacz Arctic Snowflake.
Zachęcam do eksperymentowania z różnymi kształtami i tworzenia własnego tła :-)

2 komentarze: