wtorek, 6 listopada 2012

Ramka shabby chic

Witajcie, dzisiaj pokażę Wam kolejną inspirującą pracę wykonaną dla nas przez Oliwięen :) Tym razem będzie to ramka do zdjęcia w moim ulubionym stylu :))

Chciałam się z Wami podzielić pomysłem na bardzo prostą ramkę w stylu, który można by określić jako modern shabby chic :-) 
Zwykłą, kupioną w supermarkecie ramkę z surowego drewna pomalowałam najpierw białą farbą akrylową - niezbyt się przejmując dokładnym kryciem, w końcu miała wyglądać na starą i nadgryzioną zębem czasu. Nie znam się na przecierkach stosowanych w decoupage, więc krawędzie w kilku miejscach podkreśliłam po prostu przeciągając je czarnym tuszem (polecam tusze z małymi poduszeczkami filcowymi, nie z gąbki). Boki ramki okleiłam piękną bawełnianą tasiemką z nadrukiem - i już teraz ramka nabrała zupełnie innego charakteru!
Wewnątrz umieściłam prostą kompozycję ze zdjęciem mojego młodszego synka, opartą na "drewnianym" papierze z zestawu MME Miss Caroline Dolled Up. Dodałam tylko kilka elementów: kawałek koronki, ozdobną rameczkę i kryształowe serduszko Primy oraz tekturowy guzik Jenni Bowlin, pociągnięty warstwą Crackle Accents.
Wykonanie ramki nie zajęło wiele czasu, a powstała wyjątkowa pamiątka i ozdoba.
1 komentarz: