piątek, 25 maja 2012

Sprytne opakowanie dla "niepozornego" prezentu :)

Zapraszam do skorzystania z ciekawego kursu, przygotowanego przez Oliwięen, dzięki któremu przygotujemy piękne i pomysłowe opakowanie dla "niepozornego" prezentu nie tylko z okazji Dnia Mamy :) To idealny pomysł na dekoracyjną oprawę np. dla karnetu do spa, bonu prezentowego albo - jak w przypadku Oliwiien - biletu do kina. Polecam!


Czasami prezent, który chcemy wręczyć, jest dość niepozorny - jak na przykład bilet do kina, który podaruję Mamie z okazji Jej święta. Warto wtedy zadbać o ciekawe opakowanie. Można też zrobić kartkę typu 2 w 1 - i miejsce na życzenia, i na taki drobny upominek. Przygotowałam krótki kurs na taką właśnie dwufunkcyjną kartkę - criss cross pocket card, czyli kieszonka na krzyż :-)

1. Potrzebne będą: dwie bazy kartkowe (najładniej prezentuje się w tej formie baza kwadratowa), papiery i dodatki do ozdobienia oraz narzędzia do cięcia i klejenia :-)

2. Bazy bigujemy i zaginamy, a następnie fronty przycinamy na ukos - jedną od lewej do prawej strony, drugą od prawej do lewej. 

3. "Nakładamy" tyły baz na siebie i sklejamy - otrzymujemy kwadratową bazę z dwoma ukośnymi klapkami.

4. Teraz już można przystąpić do ozdabiania - najpierw oklejamy kwadratowe wnętrze. Zwykle przycinam 0,5 cm krótszy arkusz - dzięki temu jest o jedną warstwę mniej do sklejenia i kieszonka nie jest zbyt wypukła.

5. Oklejamy lewą klapkę i przyklejamy do bazy, nakładając wąski pasek kleju na dolną część, tuż przy brzegu.

6. Oklejamy prawą klapkę i również przyklejamy  - baza gotowa.

7. Możemy teraz ozdobić front: ja zawiązałam wstążkę z krateczkę, dodałam elementy wycięte z papierów Tilda Gardenparty, guziczek Tilda i kryształki Primy. Niektóre fragmenty pokryłam brokatem.

8. Teraz przycinamy arkusz kartonu lub papieru wizytówkowego, o 1 cm mniejszy niż baza - dzięki temu będzie się łatwo wsuwał do kieszonki. Ozdabiamy górną jego część tak, by po włożeniu nie była widoczna treść życzeń, które na nim napiszemy :-) Wykorzystałam tu wąski skrawek papieru pozostałego z innej pracy, dodałam ozdobny border z ptaszkowego dziurkacza Marthy Stewart oraz wycięłam kółeczko i nastemplowałam na nim: "Dla mamy" - przykleiłam go tak, by ułatwiał wyjęcie kartonika z kieszonki.

9. Gotowe! Mam nadzieję, że mojej Mamie spodoba się upominek, a Wam pomysł na kartkę kieszonkową :-))
6 komentarzy: