sobota, 3 grudnia 2011

Świątecznie :)

Chyba każdy ma swój ulubiony zestaw świątecznych kolorów. Choć bardzo podobają mi się zimowe odcienie niebieskiego w połączeniu z bielą i srebrem lub awangardowe fiolety ze złotem i pomarańczem, tradycyjny mariaż czerwieni z zielenią natychmiast kojarzy mi się z wyczekiwanym przez cały rok Bożym Narodzeniem :) Piękne, świąteczne kartki w takich właśnie kolorach przygotowała dla nas Oliwiaen. Czas więc cieszyć oko i czerpać inspirację :)

Kolekcja świątecznych papierów firmy Authentique cieszy oczy nie tylko miłośników stylu retro! Piękne wzory, eleganckie motywy i stylowe postarzenia, a to wszystko w tradycyjnych, świątecznych kolorach. Nie będę więc nikogo przekonywać, jaką przyjemnością jest tworzenie kartek z tych papierów - za to chciałabym zachęcić to wykorzystania gotowych elementów die cuts, które towarzyszą kolekcji papierów. Często bowiem rezygnujemy z nich ze względu na angielskie napisy. Jak tu wysłać babci kartkę z napisem "Merry Christmas"? Na przykładzie dwóch kartek chciałam Wam pokazać, jak ja radzę sobie z tym "problemem" :-)
Otóż, na kartce pionowej potraktowałam die cut jak obrazek i dodałam osobny napis po polsku na dole kartki. Tag natomiast dodatkowo ozdobiłam brokatem i sznureczkiem perełek oraz dzwoneczkami - "zawieszony" na wyciętej wykrojnikiem gałązce wygląda jak choinkowa ozdoba, i angielski napis nie razi tak bardzo.
Natomiast drugim sposobem jest przysłonięcie napisu angielskiego ozdobami, lub tak jak na kartce poziomej - napisem polskim. Dzięki temu wykorzystałam ozdobny kształt taga i jego piękny wzór, a napisu angielskiego wcale nie widać :-)

2 komentarze:

  1. Piękne! Nadziwić się czasem nie mogę pomysłowości, której efekt wygląda, jakby inaczej być nie mogło :)
    www.rocckatworzy.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń